11 października 2011

Alex kontra... czyli plany recenzenckie...

"Za oknem zimno, ciemno i nudno" - tak zaśpiewał kiedyś jeden z moich ulubionych piosenkarzy. W ciągu kolejnych kilku tygodni, będę się starał przełamać jesienną chandrę, mierząc się z następującymi tytułami:Silmarillion - największe dzieło Tolkiena, czy też największe grafomaństwo świata? Świat oszalał, czy ten tytuł zasłużenie uznawany jest, za największe działo fantasy? Odpowiedź już wkrótce!

Dziedzictwo - Kilka lat temu, cykl pod tym samym tytułem stał się szybko bestsellerem. Do dzisiaj trwają dyskusje, czy to zasługa młodego wieku autora, czy też dobrze napisanej opowieści. Tom 4ty, nadchodzi a wraz z nim te same pytanie. Bo chyba nikt nie wątpi, że znowu będzie bestseller!
Naznaczony przez bogów - czwarta część, jednego z moich ulubionych cyklów heroic fantasy ostatnich lat. Co czeka świat, opuszczony przez wybrańca? Czy jest możliwy powrót zza wrót śmierci? Czy lord Styrax strącony w paszcze szaleństwa, ma szansę na podbój świata? I w końcu, co zrobi podstępny Azaer?
Ziemkiewicz jest zasłużenie uznawany za jednego z lepszych twórcow fantastyki polskiej. Mam nadzieję, że nie zawiedzie moich oczekiwań i tym razem fabryka słów wyda coś, za co warto zapłacić:)

Muszę przyznać, że miesiąc zapowiada się interesująco. Do tego mam zamiar poświęcić kilka chwil na recenzję filmów (Oszukać Przeznaczenie 5, Kowboje i Obcy, Johny English: Reaktywacja), oraz długo oczekiwanych przeze mnie gier: TESV:Skylrim, oraz Might and Magic: Heroes VI:)

Zapraszam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz